Anna-Leena Härkönen & Anna-Mari Kähärä : Avarasylisen naisen laulu

27.50 €
In stock
Only %1 left
SKU
P-AVAR-27229C
See all options

Suomalaisen musiikin ja kirjallisuuden tähtiduon valloittava laulukirja.

Kirjailija ja näyttelijä Anna-Leena Härkönen ja säveltäjä ja muusikko Anna-Mari Kähärä löysivät toisensa jo vuonna 1984, kun Kähärä sävelsi musiikin Turun Ylioppilasteatterin ”Häräntappoase” -näytelmään. Härkösen tekstit olivat kuin luotuja Kähärän monimuotoiselle sävellystyylille, joten yhteistyö on jatkunut luonteikkaana läpi vuosikymmenten.

Laulukirjan herkissä ja suoraan puhuttelevissa lauluissa rakastutaan, erotaan, kaivataan ja vihataan. Niihin mahtuu tunnelmia laidasta laitaan kipeistä ja koskettavista hulvattoman hauskoihin.

* The description may refer to a different version of the product. Details mentioned in the description, such as accessories, may not be part of the product you have selected. For detailed information about the product you have selected, please refer to the feature list below.

More Information
Categories
AuthorAnna-Leena Härkönen & Anna-Mari Kähärä
TitleAvarasylisen naisen laulu
KeywordsAnna-Leena Härkönen, Anna-Mari Kähärä, laulu
☎ +358 40 541 9287 (weekdays from 8:00 to 15:00)
Copyright © Finlandia Kirja