Armeliaimman Palvelija : Ensimmäinen kirjani Allahista

€30.90
In stock
Only %1 left
SKU
P-ENSI-893409
See all options

Tämä perheen pienimmille suunnattu islamilainen lastenkirja tukee islamilaista kasvatusta, joka perustuu Jumalan ykseyteen. Kirjassa käytetty Allah-sana on arabiankieltä ja se tarkoittaa Jumalaa, mutta tarkemmin yhtä ja ainoaa Jumalaa, joka on palvomisen arvoinen.
Ilahduttavat kuvat tuovat miellyttävän kokemuksen pienelle lapselle, joka tutustuu Luojaansa.
Kirjassa kerrotaan ja selitetään lapselle suunnatusti Jumalan Luojuudesta ja islamin monoteismistä.

Suomalainen muslimikirjailija, joka on kirjoittanut islamilaisia lastenkirjoja ja kääntää myös aikuisille tekstejä profeetta Muhammadin opetuksista ja muista islamin aiheista. Kirjailijan tavoite on jakaa Koraanin sekä profeetta Muhammadin kauniita opetuksia ja tuoda lähteineen esille, mitä islam todellisuudessa opettaa.

* The description may refer to a different version of the product. Details mentioned in the description, such as accessories, may not be part of the product you have selected. For detailed information about the product you have selected, please refer to the feature list below.

More Information
Categories
AuthorArmeliaimman Palvelija
TitleEnsimmäinen kirjani Allahista
KeywordsIslam, Islam lapsille, Allah, Elämän tarkoitus, Profeetta Muhammad
☎ +358 40 541 9287 (weekdays from 8:00 to 15:00)
Copyright © Finlandia Kirja