Hanna Skyttä : Fuel food : Proteiiniherkut ja -välipalat
Treenin- ja työntäyteinen arki ansaitsee energisoivat herkkuhetket. Terveellisillä, proteiinipitoisilla herkuilla ja välipaloilla keho ja mieli pysyvät koko päivän iskussa.
Kirjasta löydät ohjeet proteiinipitoisiin pannareihin, mysleihin, välipalapatukoihin, kakkuihin, muffineihin ja jäätelöihin. Herkullista ja hyväksi koko kropalle. FuelFood on elimistön fast foodia se sulaa nopeasti, imeytyy nopeasti ja energisoi nopeasti tai tarvittaessa rauhoittaa ja palauttaa.
Kirjan resepteissä bataatit, pavut, proteiinijauheet ja banaani korvaavat vehnän. Herkut ovat gluteenittomia ja monet myös kokonaan viljattomia. Niitä on helppo ja nopea valmistaa.
* The description may refer to a different version of the product. Details mentioned in the description, such as accessories, may not be part of the product you have selected. For detailed information about the product you have selected, please refer to the feature list below.
Categories | |
---|---|
Author | Hanna Skyttä |
Coauthors | Pekka Ailio |
Title | Fuel food : Proteiiniherkut ja -välipalat |
Keywords | ruokaohjeet, ruoanvalmistus, leivonnaiset, keittokirjat, ruokavaliot, ravinto, välipalat |