Mika Kulju : Eränkävijät 2 : Eräkoiria ja koiraihmisiä
Sympaattinen suomenlapinkoira Äijä on noussut Eränkävijät-tv-sarjan päähenkilöksi. Ja miksei olisi: jo suomalaisista luolamaalauksista näkee, että koira on erämiehen paras kaveri.
Eränkävijät-kirjasarjan toinen osa sukeltaa kalastajien ja metsästäjien - koirien ja ihmisten - sielunmaisemaan. Äijän rinnalla toisessa pääroolissa on pikkuinen Hopi-pentu, josta kasvaa kunnon linnustaja. Ja mukana seikkailee myös sarjan muita nelijalkaisia.
Teos sisältää upeita retkiä, hienoja tarinoita ja neuvoja, miten tavallisen seurakoiran kanssa voi nauttia luonnosta. Mukana on myös vinkkejä eräkoiran koulutukseen, ravintoon ja harjoitteluun.
Eränkävijät on syksyn paras lahja kaikille koiraihmisille ja Kultainen Venla -gaalassa Suomen suosituimmaksi äänestetyn tv-sarjan kaikenikäisille faneille.
* The description may refer to a different version of the product. Details mentioned in the description, such as accessories, may not be part of the product you have selected. For detailed information about the product you have selected, please refer to the feature list below.
Categories | |
---|---|
Author | Mika Kulju |
Coauthors | Markus Räisänen & Mika Hirvonen |
Title | Eränkävijät 2 : Eräkoiria ja koiraihmisiä |
Keywords | kalastus, metsästys, eräretkeily, metsästyskoirat |