Antti Kylliäinen : Paksunahkaisuudesta suurisieluisuuteen : hyveet työssä ja elämässä

Alkaen 18,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PAKS-D343DE
Katso kaikki vaihtoehdot

Aristoteles jo sen sanoi: ihminen, joka ei elämässään noudata hyveitä, ei voi olla onnellinen. Elämän päämääränä on tulla onnelliseksi ja elää hyvä elämä, ja jokaisella on siihen mahdollisuus. Päämäärän saavuttamiseen tarvittavat luonteen hyveet ovat kaikkien omaksuttavissa, ne opitaan kasvatuksen kautta ja tekemällä hyveiden mukaisia asioita.

Antti Kylliäinen kehottaa meitä hylkäämään kaiken hötön ja ottamaan klassiset hyveet uusiokäyttöön - niissä piilee työssä ja elämässä onnistumisen salaisuus.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAntti Kylliäinen
Teoksen nimiPaksunahkaisuudesta suurisieluisuuteen : hyveet työssä ja elämässä
Avainsanattyöelämä, hyvä, työyhteisöt, arvot, etiikka, moraali, hyveet, paheet
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja