Arto Mononen : Pallon kulmalta

22,60 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PALL-04FA99
Katso kaikki vaihtoehdot

Tuhannet vapaaehtoiset henkilöt käyttävät päivittäin aikaansa mahdollistaakseen lasten ja nuorten urheiluharrastuksen. He toimivat muun muassa huoltajina, kuljettajina, joukkueen johtajina, valmentajina, johtokunnan jäseninä sekä seurojen puheenjohtajina.

Tämä kokoelma pakinoita on syntynyt urheilevien lasten vanhemman ja jalkapalloseuran puheenjohtajan kokemasta ja näkemästä.

Pakinoissa kerrotaan muun muassa urheiluseuran puheenjohtajan iloista ja velvoitteista, jalkapallohallihankkeen suunnittelusta ja kaatumisesta, unohtuneista eväspalasista sekä keltaisten korttien kaipuusta.

Kaikki teoksen pakinat on julkaistu Kotiseutu-uutisissa vuosina 2011-2020.

Arto Mononen on toiminut vapaaehtoisena sekä lasten jääkiekko- että jalkapalloseurojen eri tehtävissä; joukkueenjohtajana, apuvalmentajana, maalivahtivalmentajana, sihteerinä sekä puheenjohtajana ja tarpeen tullen vaikka alimpana juomanlaskijana.
Näköala kattaa yli 20 vuotta aktiivista seuratyötä ruohonjuuresta kukkaloistoon.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäArto Mononen
Teoksen nimiPallon kulmalta
AvainsanatJalkapallo, Urheiluseura, Lasten liikunta, Urheilu, Seuratoiminta
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja