Jarmo Pystynen : Toivoitelmia
Tässä kirjasessa esitellään lukuisia tapoja tarkastella asioita ja erityisesti korostetaan humoristisesti erilaisten perspektiivien roolia maailman ymmärtämisessä joskus piinaavan rautalangasta vääntämisen tavoin. Kirjanen antanee toivottavasti myös tosi hyviä ohjeita, joista kukaan ei tietenkään ota vaarin, mutta sehän ei ole kirjoittajan ongelma.
Eläkkeellä olevana entisenä lääkeainekemistinä olen innostunut aforistisesta ja ainakin jossain määrin tosiasioihin perustuvasta selkeästä saarnaamisesta.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Jarmo Pystynen |
Teoksen nimi | Toivoitelmia |
Avainsanat | mietelmä, Absurditeetit, Huumori, Saarnaaminen, Logiikka |