Ole hyvä ja odota...
100-vuotias suomalaisen keittiön perusteos uusitaan juhlan kunniaksi sekä sisällöltään että ulkoasultaan, modernia ja perinteistä tyylikkäästi yhdistämällä.
Kotiruoka on vuosikymmenten mittaan uudistunut kunkin ajan tarpeita vastaavaksi, mutta pääperiaate on pysynyt samana: selkeät ja yksinkertaiset ohjeet takaavat onnistuneen, herkullisen ja terveellisen lopputuloksen.
Juhlalaitoksessa yhdistellään taidokkaasti tuttua ja uutta, ja mukana on myös kansainvälisiä reseptejä. Aloitteleva ruoanlaittaja löytää kirjasta ohjeiden lisäksi tärkeää perustietoa ruoka-aineista, arki- ja juhla-aterioiden suunnittelusta, erityisruokavalioista, leipomisesta ja säilömisestä.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Kaisa Isotalo |
Muut tekijät | Raija Kuittinen & Kaisa Isotalo |
Teoksen nimi | Kotiruoka |
Sijainti | Orimattila Lähetetään seuraavana arkipäivänä |
Kustantaja | Otava |
Painovuosi | 2008 |
Painos | 74. täysin uudistettu laitos |
Sidonta | Sidottu, kuvakannet (kovakantinen) |
Sivumäärä | 639 |
Kieli | suomi |
ISBN | 9789511223078 |
Kunto | Erinomainen - (K4-) |
Korkeus (mm) | 208 |
Syvyys (mm) | 148 |
Paksuus (mm) | 37 |
Paino (g) | 1060 |
Verokanta | Marginaaliverotus |
Avainsanat | ruoanvalmistus, keittokirjat, ruokaohjeet |