Otso Kantokorpi : Sankarimatkailija Tallinnan lähijunissa

Alkaen 13,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SANK-720560
Katso kaikki vaihtoehdot

Otso Kantokorpi on opettanut suomalaisia liikkumaan Tallinnan raitiovaunuissa. Nyt matka jatkuu vielä jykevämmillä raiteilla. Uudessa kirjassaan Kantokorpi yllyttää matkailijoita hyppäämään Tallinnasta lähteviin sähköjuniin.

Verkostoa hoitavan Elektriraudteen linjat kulkevat 130 kilometriä Tallinnaa ympäröivässä Harjun maakunnassa. Lännessä mennään kahteen suuntaan: luonnonkauniiseen merenrantaan Paldiskissa ja etelämmäs Riisiperen idylliselle maaseudulle. Idässä matkustetaan Aegviiduun, Korvemaan metsien rauhaan. Tuttuun tyyliin käydään niin kirkossa kuin baarissakin. Siellä sun täällä matkailijaa odottaa myös kartano tai kolhoosi, jonka kulttuurihistoriaa Kantokorpi on iloksemme selvitellyt.

Letkeästä tyylistään ja asiantuntemuksestaan kiitetyt Tallinnan-oppaat saavat nyt tervetulleen täydennyksen ja matkailija verrattoman apuvälineen, jonka avulla avautuu kappale naapurimaamme elävää maaseutua.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäOtso Kantokorpi
Teoksen nimiSankarimatkailija Tallinnan lähijunissa
Avainsanatmatkaoppaat, junamatkailu
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja