Sari Spåra & Patrik Spåra : Superherkut

Alkaen 11,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SUPE-040CFB
Katso kaikki vaihtoehdot

Ne ovat ruokia ja leivonnaisia jotka kutkuttavat makunystyröitä. Superherkut jotka saavat suun kostumaan ja käden hamuilemaan vielä toista annosta.

Ruoan on oltava sellaista että jo sitä miettiessä alkaa sylkirauhanen toimimaan. Sen nähdessä on nielaistava pariin kertaan ja sitä syödessä äänneltävä hyväksyvästi. Ja kun sen on syönyt tekee mieli nuolla lautanen.

Hyvinvointipainotteiset ruoat pitävät vahvasti otteensa vielä tänä vuonna täällä Suomessa. Mutta nyt samalla on meren takaa, Ruotsista jo rantautumassa Dirty-food trendi ja ajattelutapa terveellisten ruokien rinnalle. On tullut aika päästää herkut pannasta, sillä joskus keho tarvitsee vähän vaihtelua ja irrottelua.

Kirjan reseptit ovatkin todellisia herkuttelijan unelmia. Salaisia paheita, jotka eivät olekaan enää paheita, vaan saavuttettavissa olevia ja suussa sulavia herkkuja, aina silloin tällöin nautittavaksi.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäSari Spåra & Patrik Spåra
Teoksen nimiSuperherkut
Avainsanatleipominen, ruoanvalmistus, ruokaohjeet
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja